עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

בחינת כניסה לאקדמיה למוסיקה

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
ifat meir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/09/2010 ב- 18:27:19

הודעהנשלח: 05/06/2012 ב- 14:05:25    כותרת הודעה: בחינת כניסה לאקדמיה למוסיקה תגובה עם ציטוט

אומנם עוד יש לי בערך שנה עד שאני צריכה להיבחן לאדמיה למוסיקה בירושלים אבל חברים שלי שכבר לומדים דיברו איתי על הרסיטל שצריך לנגן במבחני כניסה (אני מדברת על האקדמיה למוסיקה בירושלים) ורציתי לדעת יותר פרטים בנושא, אם מישהו יכול לספר לי קצת יותר...

דבר שני לגבי הרסיטל עצמו הבנתי שמריך לבחור 3 יצירות מתקופות בארוק, קלאסי, רומנטי או המאה ה-20. ואין לי יותר מדי יצירות קלאסיות או של הבארוק. עיקר היצירות שניגנתי עד היום היו של התקופה הרומנטית.

אני מנגנת על בריטון ועל שאר כלי המתכת והייתי רוצה להיבחן על בריטון (אני קוראת מפתחות פה, סול ודו טנור).

אם יש לכם הצעות ליצירות אני אשמח לשמוע וגם אם תוכלו לספר לי קצת על בחינות הכניסה.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 05/06/2012 ב- 17:29:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי,
בזמן שאני הייתי שם לא הייתה מתכונת מסודרת של בחינת כניסה. למעשה זה היה דבר דיי עלוב. אני זוכר שניגנתי שתי יצירות לא קשות עם ליווי.

בנוגע לרסיטל, זה תלוי כמה יחידות את עושה. 5 יחידות היה חמש יצירות מתקופות שונות, שאחת מהן היא יצירה ישראלית. 4 יחידות היה יצירה אחד או שתיים פחות. בכל מקרה צריך לברר את זה בוודאות במשרד החינוך.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
ifat meir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 18/09/2010 ב- 18:27:19

הודעהנשלח: 06/06/2012 ב- 06:05:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בבגרות עשיתי 5 יחידות אבל אני חושבת שכבר עברתי את הרמה של היצירות מהבגרות. אני מנגנת עכשיו כבר השנה ה-12 ואם להודות על האמת המורה שלי לנגינה אמר שאין לו יותר יצירות לתת לי אז אני לא יודעת מה לעשות...

חוץ מזה אני מאמינה שהדרישות לבחינת כניסה גבוהות יותר מהדרישה של הבגרות.

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 13/06/2012 ב- 10:25:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

במקרה של ירושלים זה לא המצב, הם מעדיפים לקחת כמה שיותר אנשים. הרמה של בגרות 5 יחידות היא לא רעה... צריך להתאמץ כדי לקבל ציון טוב.
מאחר שאת לא מנגנת על כדי מאוד מבוקש, אני לא חושב שתהיה בעייה בקבלה לירושלים, כי הם בסך הכל צריכים נגני בראס שם.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 24/06/2012 ב- 21:03:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הבעיה היא שאף אחד לא עושה קריירה על בריטון. זה כלי שמתאים לתזמורות נוער.
אם את באה לאקדמיה אני מציע לך לחשוב על לעבור לטובה או טרומבון. טובה נראה לי יהיה מעבר יותר קל מאשר טרומבון אם אף פעם לא התעסקת עם זה עד עכשיו.
אם תתקבלי על בריטון את לא תוכלי להיכנס לתזמורת הסימפונית כי לא צריך בריטון, וגם בסדנאת כלי המתכת סביר להניח שלא יהיה לך תפקידים.

לגבי הבחינת כניסה - תביאי שתי יצירות מתקופות מנוגדות, ואולי איזה אטיוד או שניים.
לא צריך יותר מזה. הבחינה נמשכת 10 דקות גג.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 25/06/2012 ב- 09:17:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

קודם כל אני רוצה לציין שבריטון הוא כלי נפלא!
המעבר הטבעי הוא מבריטון לטרומבון מכיוון שגודל הפיה זהה. טרומבוניסטים עוברים בין טרומבון לבריטון ולהפך בלי בעיה.
למשל בסימפוניה השביעית של מאהלר יש סולו בריטון ידוע, ואותו ינגן נגן טרומבון של התזמורת ולא נגן הטובה.
הבריטון הוא לא כלי שמקומו רק בתזמורות נוער. בכלל דומביאל, הערות טפשיות כאלה דיי מעצבנות אותי. אולי נאמר שבגלל שמעבירים שיעור חליליות לילדים
בכיתות ג' זה אומר שחלילית זה גם כלי רק לילדים?

בכל אופן, באנגליה שבה נושא כלי הנשיפה ממתכת מאוד מפותח את תראי בכל תזמורת כלי נשיפה ממתכת מקצועית (Brass Band) שני נגני בריטון.
אם הנושא מעניין אותך אמליץ לך להקשיב לאחד הבראס בנדס הידועים בעולם, Black Dyke Band.

לצערינו הרב, מכיוון שתחום המוסיקה בארץ ובמיוחד כלי הנשיפה ממתכת לא מפותח דיו כמו במדינות אחרות בהן ישנה מסורת של יותר מ-100 שנים של כלי נשיפה ממתכת
המצב הוא אכן שמי שמסתכל קדימה ושוקל למצוא את עצמו עוסק בתחום בהחלט יתקשה אם הוא מנגן בכלי כמו בריטון. האפשרויות למבצע פה דיי מסתכמות בלנגן בהרכבים
סטנדרטיים כמו תזמורת קאמרית, סימפונית או בהרכב קאמרי.

אכן באקדמיות פה אין Brass Bands ולכן גם אין מקום לבריטון...

עם זאת, זה בהחלט כלי פנטסטי לפי דעתי מחייך

נ.ב.
בארה"ב יש דבר שנקרא Drum Corps שזה יותר שואו ביז ממוסיקה, אבל גם שם אפשר למצוא את הבריטון. בגרסה קצת שונה, ככלי צעידה.
אני לא כזה מת על זה אבל אנשים שם עושים את זה בצורה מקצועית. זה חלק מהשואו הפותח למשחקי פוטבול http://www.youtube.com/watch?v=ZLJMYFq0_NU&feature=related

Ylock
פותר חידון המלחין השבועי
פותר חידון המלחין השבועי

הצטרף בתאריך: 11/07/2005 ב- 17:04:00

הודעהנשלח: 19/07/2012 ב- 21:57:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אמנם זה לא פייסבוק...
אבל - טץ -
LIKE

מאוד שמח מאוד שמח
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum