עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

כי צריך...

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Itay99
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 20/04/2013 ב- 14:07:28

הודעהנשלח: 18/05/2013 ב- 09:13:36    כותרת הודעה: כי צריך... תגובה עם ציטוט

דבר ראשון, שלום! מחייך
אני איתי וזו ההודעה הראשונה שלי.

רציתי לשאול אתכם(בהנחה שעוד יש כאן מישהו) איך אתם מתמודדים אם זה שלפעמים פשוט אין כוח לנגן או שאין רצון?
לאחרונה זה קורה לי דיי הרבה ואני מחפש דרכי התמודדות.
ועוד דבר, אם אתם לא מנגנים יום-יומיים, איך זה משפיע על איכות הנגינה שלכם? (מופנה בעיקר לחלילנים)

תודה מראש מאוד שמח
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
GayaO__O
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 16/04/2013 ב- 22:16:12

הודעהנשלח: 19/05/2013 ב- 18:41:55    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי! אני גם חלילנית, ואני באותו המצב. אני התחלתי לנגן את הקונצ'רטו בסול מז'ור של קרל שטמיץ, ואני ממש שונאת אותו (אני לא יודעת איך לומר את זה למורה שלי, כי יש לי דד-ליין עד לקונצרט סוף שנה ואין סיכוי שאני אספיק ללמוד עוד יצירה). באופן כללי, כל האטיודים, תרגילי טכניקה ויצירות שאני מתאמנת עליהם כרגע ממש מעצבנים ואני שונאת אותם. פעם אני אהבתי את האטיודים כי הם נכתבו כמו יצירות קצרות והיה בהם משהו מעבר לטכניקה. כן, אפשר לאהוב אטיודים המום . פעם (טוב, זה רק לפני כמה חודשים) גם היו לי תרגילי סולמות ממש נחמדים, ועכשיו הם אכזריים ומשעממים. מה שאני עושה בדרך כלל כשאין לי כוח זה לנגן יצירה שניגנתי ואהבתי, או לנוח לכמה דקות, לשתות כוס מים ולחזור אחרי זמן כלשהו שהגדרתי לעצמי.
אם אני לא מנגנת יום-יומיים אני ממש עצבנית (ברמה שאני מתייחסת למזלג כאל חליל ומתאמנת על האצבועים), אבל הצליל שלי לרוב ממש משתפר, והטכניקה, בניגוד לצליל, הופכת לנוראית. הייתי לפני כמה חודשים בחו"ל לשבוע ואז ביום שנחתנו התאמנתי קצת בבית והלכתי לשיעור (באותו היום), והמורה שלי אמרה שאולי היא תאסור עליי להתאמן בבית בגלל שהצליל כל כך השתפר. הבעיה היא שהטכניקה שלי די גרועה, אז אם אני לא מתאמנת היא הופכת להרבה פחות טובה.
על כל אחד זה משפיע אחרת, אז אני לא יודעת אם עלייך זה גם ישפיע ככה.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
Itay99
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 20/05/2013 ב- 12:59:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

היי, נניח ואין לך כוח לנגן ואז את מנגנת משהו שאת אוהבת, זה עוזר לך להמשיך גם אחר-כך להתאמן או שזה נותן לך מוטיבציה רק לנגן קצת את היצירה? והקונצ'רטו של שמיץ ממש יפה! גם כיף לנגן אותו אחרי שמתרגלים לאיצבוע.
חזור למעלה
GayaO__O
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 20/05/2013 ב- 22:35:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה עוזר לי לשכוח מזה שקשה לי ושאני רוצה לזרוק את החליל מהחלון, לשרוף את התווים ולשבור את המטרונום.
אני אישית שונאת אותו (הקונצ'רטו), מסיבה די מוזרה: לכל סולם, לדעתי, יש אופי שונה. בשבילי, סול מז'ור נשמע יהיר ושחצני, מאוד מלכותי וגם שובב. זה ממש מוזר, ואם אתה לא חושב כמוני, אתה בטח חושב שאני חולת נפש. רה מז'ור נשמע(ת) לי כמו מקבילה נשית ועדינה יותר לסולם הזה, ואני מעט מחבבת את הסולם הזה יותר. בכל מקרה, האצבעות שלי ממש רגילות לאצבוע במעברים המהירים (אם אני מנגנת אותם בלגטו אני מצליחה חנגן אותם ממש טוב), הבעיה היא שיש לי בעיה קשה מאוד עם ארטיקולציות, והרבה חלקים במעברים המהירים שם הם עם ארטיקולציות שממש קשה לי לנגן.
ולאחר התייעצות קצרה עם אמא שלי, החלטתי שאני אתקשר למורה שלי או אשלח לה מייל בגלל שאני לא מסוגלת להתמודד עם היצירה הזו וכי אני לא יכולה לסבול אותה.

אני שונאת את סול מז'ור!
זה היה הכרחי מגלגל עיניים
חזור למעלה
Itay99
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 21/05/2013 ב- 18:43:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני אנסה את זה פעם הבאה.

ובנוגע לסול מז'ור, אני מסכים באופן כללי וזה גם חלק מהאופי של היצירה. ממה את כל-כך סובלת ביצירה?
חזור למעלה
GayaO__O
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 21/05/2013 ב- 19:21:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

חוץ מהעניין של הסולם, אני די סובלת מהארטיקולציות... המורה שלי הביאה לי את התווים מצולמים, והיא או מישהו אחר הוסיפו ההערות וקשתות על התווים המקוריים (היא התכוונה להביא לי את התווים שמהם היא צילמה, אבל היא השאילה אותם למישהו והוא החזיר לה אותם במצב לא טוב). אני לא יודעת אם ללמוד את זה עם ההערות או בלי, אז כרגע אני לומדת עם ההערות (זה קל יותר), ומוסיפה קשתות במקומות הגיוניים כי יש לי לשון ממש איטית ויש שם חלקים עם ארטיקולציות מעצבנות. אני גם לא מצליחה להכניס שם סטקטו כפול בכל מיני מקומות אבל האצבעות שלי זזות בקצב רגיל, ככה שזה נשמע נורא ואני תמיד מתייאשת מעבודה על ארטיקולציות (המורה שלי בטח תעיף אותי מהשיעור עם היא תדע על זה מתבייש ).
היום דווקא די הסתדרתי עם היצירה הזו, ולא מאוד סבלתי, ומחר יש לי ממש מעט זמן להתאמן, אז מצבי די טוב (השיעור ביום חמישי בצהריים).

דרך אגב, המקום הזה שומם.
חזור למעלה
Amir
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 27/10/2007 ב- 19:39:25

הודעהנשלח: 24/05/2013 ב- 21:42:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מחפשים איזה כיתת אמן טובה ביוטיוב, או הרצאה. או סתם ביצוע טוב ליצירה יפה שאתה מנגן.
זה יכול להכניס בך חשק (וזה גם סתם טוב בלי קשר)
חזור למעלה
Itay99
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 24/05/2013 ב- 21:49:25    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה נשמע רעיון טוב אבל לא בשבילי. כשאני מתחיל לשמוע מוסיקה/כיתת אומן אני יכול למצוא את עצמי אחרי 3 שעות עדיין שמוע מוסיקה ובכלל לא חושב על לנגן. לפחות בימים האחרונים הצלחתי להתאמן טוב.
גאיה, איך היה בשיעור?
חזור למעלה
GayaO__O
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 24/05/2013 ב- 21:50:02    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני דווקא התחלתי לשנוא את הקונצ'רטו (של שטמיץ) עוד יותר בגלל ששמעתי ביצועים שלו ביוטיוב. דרך אגב, אני הפסקתי לנגן אותו (ווהו! banana banana ). המורה שלי הסכימה איתי על זה שהוא לא קונצ'רטו מדהים ושאם אני סובלת ממנו אין טעם לנגן אותו. היא תביא לי יצירה חדשה, אבל אני כנראה אנגן את אחת הפנטזיות של טלמן בקונצרט סוף שנה (למדתי שתיים מהן, כנראה פנטזיה מספר 5 כי אני די אוהבת אותה), ואין לי שום קטע מהיר אחר או יצירה עם כמה פרקים שאני אוהבת.

בננות רוקדות זה מטריד המום
חזור למעלה
GayaO__O
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 24/05/2013 ב- 21:52:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

והיה די בסדר בשיעור. ניגנתי את הפרק, הלך די טוב, אמרתי למורה שאני שונאת אותו והיא הסכימה עם זה ואמרה שהיא תביא לי יצירה חדשה בשבוע הבא.
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 26/05/2013 ב- 23:44:11    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הדרך הכי טובה היא לבחור את היצירות בעצמך מחייך אבל בתור תלמידים זה טוב שאתם מתאמנים על דברים שאתם שונאים. אם אתם מצליחים להכריח את עצמכם גם כשאין לכם חשק או כוח, זה אומר שתוכלו להיות מקצוענים בעתיד. מוסיקאים מקצועיים הם אלו שיש להם כישרון מיוחד (זה פחות מאחוז), או פשוט אנשים שהתאמנו שנים ארוכות יום-יום, עד שזה הפך להרגל שאי אפשר להפטר ממנו (קצת כמו סם). יש תמונות משעשעות שרצות לפעמים בפייסבוק שמציבות שאלות למצבים מסויימים, שהתשובה על כולן היא go practice.

תראו את האימון המייגע כברכה; גילו לכם את את סוד ההצלחה של המקצוע, וכל מה שנשאר לכם לעשות הוא ליישם. זה לא מובן מאליו שהתשובה להצלחה היא כל כך פשוטה...
מן הסתם רצוי להתאמן חכם ונכון וכד', אך הכי חשוב זה פשוט לדעת להתמיד.
חזור למעלה
Itay99
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הודעהנשלח: 27/05/2013 ב- 14:12:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

זה כבר מעלה שאלה אחרת:איך להתאמן נכון?

אמנם הדרך הטובה ביותר זה לבחור את היצרות בעצמך אבל פחות רלוונטי לתלמידים(כמוני) וגם בד"כ הבעיה היא זה התרגילים ולא היצירות... (או שזה רק אני? מגלגל עיניים )
חזור למעלה
טל כץ
מנהל
מנהל

הצטרף בתאריך: 09/07/2004 ב- 23:33:57

הודעהנשלח: 28/05/2013 ב- 07:57:24    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Itay99 כתב\ה:
זה כבר מעלה שאלה אחרת:איך להתאמן נכון?

אמנם הדרך הטובה ביותר זה לבחור את היצרות בעצמך אבל פחות רלוונטי לתלמידים(כמוני) וגם בד"כ הבעיה היא זה התרגילים ולא היצירות... (או שזה רק אני? מגלגל עיניים )

אני מפנה אותך למאמר שתירגמתי ופרסמתי בפורום שלי לגבי הקניית הרגלים טובים באימון נגינה.

http://gnet.homelinux.com/phpBBHeb/viewtopic.php?t=3635

אם האנגלית שלך טובה אז אשמח להמליץ על עוד שני מאמרים מעניינים:

http://www.bulletproofmusician.com/how-many-hours-a-day-should-you-practice/

http://www.psychologytoday.com/blog/live-in-concert/201305/how-practicing-less-can-foster-musical-growth

הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי עץ כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum