עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

אני צריך לדעת מה אתם חושבים....

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 11/04/2004 ב- 12:43:54    כותרת הודעה: אני צריך לדעת מה אתם חושבים.... תגובה עם ציטוט

טוב המממ.... לא ידעתי איפה לכתוב את זה אבל זה נראה כמו מקום מספיק טוב!!
זה ויכוח מאוד ישן ואני לא רוצה לפתוח פה תיבת פנדורה אבל כל פורום מוזיקה שמכבד את עצמו (והרי אנחנו מעל כולם... קורץ ) צריך לעבור את הויכוח!

אני מדבר על החרם שעשו (או לא עשו אין לי מושג...) על המוזיקה של ריכרד ווגנר

כן כן... אוי!! אבל האמת היא שאני די חצוי בקטע הזה ואין לי מושג מה קורה...
יש חרם אין חרם??? מי בכלל קבע את הדבר הזה??
ולמה אם יש חרם אז כל מי שמקשיב לזה לא מוחרם... ואני מדבר על המון אנשים!!!

אני חייב להודות שלי קורה ליפול על איזה אופרה שלו אבל אני לא סובל את זה אז אני עובר ערוץ...
אבל כאילו אם זה באמת היה חרם המוזיקה שלו אז איך כולם בארץ מכירים את מרש החתונה שלו המפורסם מלוהנגרין???

אני רק אקשיב לכם עונים כי כמו שאמרתי אין לי דעה מגובשת בעניין ולפעמים אני נוטה לשם ולפעמים לא... תלוי במצב רוח!!! מחייך

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 11/04/2004 ב- 14:37:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מבחינתי,
אין לי בעיה לשמוע אף מלחין, או אף מנצח החשוד בקשר אנטישמי או נאצי. לאחרונה קניתי דיסק של קארל בוהם, המנצח על סימפוניות של מוצארט. בוהם ידוע כנאצי נלהב, ולאחר מפלת הנאציזם המשיך לאהוד אותם. קרה מקרה ושמו נמחק מן הרשומות של המפלגה, אך הוא דאג לחדש את חברותו שם.
השאלה היא האם אני לא שומע וגנר כי אני לא מתחבר למוסיקה שלו (מה שיכול להשתנות בהמשך) או שבגלל דעותיו של המלחין. אז אני מהסוג הראשון. כרגע אני לא מאזין למוזיקה של וגנר, אך בעתיד יכול להיות שהיחס שלי כלפי המוסיקה שלו ישתנה ואני כן אקשיב לו.
ובאופן כללי: מחשידים יותר מדיי מוסיקאים\מלחנים\מנצחים בקשר עם המפלגה הנאצית או כאנטישמיים. למשל: הרברט פון-קאריאן - הקשר שלו עם המפלגה הנאצית אינו מוכח והוא מוטל בספק רב מאוד. גם הקשרים של ריכארד שטראוס עם המפלגה הנאצית מוטלים בספק: הוא היה חבר מפלגה במשך תקופה קצרה מאוד, אך לאחר שהבחין למעשיהם הנתעבים הוא פרש, ועבר לחיות בוילה שלו בבוואריה. הוא אמר שהוא לא רוצה שרגל של נאצי תדרוך על מפתן ביתו.
יש אחרים, למשל פרידריק שופן וסרגי רחמנינוב שהעירו הערות אנטישמיות מובהקות. כששופן הוזמן לנגן אצל המממן שלו, הלורד רוטשילד דאז, הוא אמר שהוא לא יתחיל לנגן עד שהיהודי יעזוב. סרגי רחמנינוב אמר ש"מה שהטלר עושה ליהודים זה טוב. גם ברוסיה היהודים גרמו לצרות רבות". על האמירה הזו הוא חטף ביקורת קשה בארה"ב, שם הוא חיי אז.
וכמובן שאנשים רבים שומעים שופן ורחמנינוב, וזה לא מזיז לאף אחד, כך שלדעתי חרם מוזיקלי אינו במקום.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
EmmanuelOboe
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 14/04/2004 ב- 23:35:13

הודעהנשלח: 14/04/2004 ב- 23:51:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

העמדה שלי בנושא דומה, אבל חצויה במקצת.

תנו לי להתחיל במשפט כזה... וואנאבי דימוי:
IBM, למי שלא יודע, עבדו וחרשו בשירות הנאצים. מכונות התפירה שלהם יצרו המון המון מדים לנאצים. אבל כיום, אין לי שום בעיה להשתמש במעבד מחשב שלהם. למה? כי הכסף הזה כבר לא מממן חברה שעובדת למען הנאצים. באותה מידה, זה טיפשי לשנוא גרמנים היום, בגלל משהו שהמדינה שלהם עשתה לפני 50 שנה.

קצת יצאתי מהפואנטה שרציתי, כי אני סתם הומו דפוק ועייף (יום ארוך...), אז אני פשוט אומר אותה במפורש. אין לי בעיה להשתמש במשהו שנוצר על ידי אוהד נאצים- כל עוד זה לא תורם למטרה. אני לא הולך לראות את הסרט של מל גיבסון, כי זה רק ייתן לגיטימציה לסרט וייתן קול לשטויות שאבא שלו מספר.

לעומת זאת, היום לשמוע מוזיקה של וואגנר כבר לא עושה שום דבר. זה לא מייצג שייכות לגוף מסוים, זה לא מממן שום דבר.... ההקשר ההיסטורי כבר לא קיים. היצירה היא כבר אומנות לשם האומנות, היא איבדה את המשמעות הפוליטית שלה.
באותה מידה, אני אשמח לראות את הסרט של גיבסון עוד 100 שנה. אם האנושות תשרוד עד אז.

אוף אני עייף ואני מתנסח כמו איזו קשישה מסוממת... ליל הטוב.[/b]
חזור למעלה
מור- לא היה לי כח להתחבר
אורח

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 18:02:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם מישהו יסביר לי איך מצרפים קבצים מוורד או משהו בסגנון לאתר הזה אז יש לי משהו ממש חשוב ומעניין בנושא לשלוח לכם שאני חושבת שיכול לשנות את דעתם של כמה מכם לכל כיוון...
חזור למעלה
holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 20:39:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם את מתכוונת למאמר של ואגנר, "היהדות במוסיקה",
הנה הכתובת: (המאמר מתורגם) - http://www.operaheb.co.il/wagner/essay01.html

אי אפשר להעלות קבצים לאתר כרגע, אך אולי בעתיד יהיה אפשר. אם זה משהו שאפשר למצוא באינטרנט, אז את יכולה לחפש אותו ולהביא קישור.
חזור למעלה
CBH
משתמש באימונים
משתמש באימונים

הצטרף בתאריך: 13/04/2004 ב- 22:02:38

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 20:48:05    כותרת הודעה: פשוט מאוד תגובה עם ציטוט

כל הדילמה הזאת פשוטה מאוד, מחרימים את ואגנר בשביל ניצולי השואה כי בתקופת המלחמה הנאצים השמיעו מוסיקה של ואגנר. כאשר לא ישארו יותר ניצולי שואה, כנראה יחרימו את ואגנר פחות.
Dombi
מנהל ראשי
מנהל ראשי

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 15:42:43

הודעהנשלח: 15/04/2004 ב- 21:15:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בני אני לא חושב שאתה באמת מבין מה זה להחרים מישהו או משהו...
זה אומר שאם אתה לא מקיים את החרם, מנדים אותך מהחברה!!!
לא עושים איתך עסקים, לא קונים ממך, לא מוכרים לך, לא מתייחסים אליך, ובדת היהודית בדבר כזה גם לא משתפים למניין!!

חרם פירושו מי שמפר יוצא מהחברה ומופקר לחלוטין!!
זה דבר מאוד חמור...
חוץ מזה אני לא מבין מה הקטע??? ווגנר אפילו לא ראה את המאה העשרים לעזעזל!!

אם כר תחרים משהו.. תעשה את זה לקרמינה בורנה... שנכתב עבור היטלר עצמו!!

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> קלאסיקה ורומנטיקה כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum