עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

האם יש מי מכם שהיה מעוניין להכיר יותר את נושא העוגב בארץ?

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מקלדת
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
רקפת1704
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 02/08/2004 ב- 14:48:38

הודעהנשלח: 02/08/2004 ב- 15:08:54    כותרת הודעה: האם יש מי מכם שהיה מעוניין להכיר יותר את נושא העוגב בארץ? תגובה עם ציטוט

האמת שאני זקוקה לעוזר שיהפוך דפים ויעשה רגיסטרציה.
היש מישהו שהיה מעוניין ללמוד קצת על הנושא מקרוב?
אשמח למתנדב/ת מהימנים ורציניים.
רקפת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
חלילניתוש
משתמש עם עתיד
משתמש עם עתיד

הצטרף בתאריך: 16/04/2004 ב- 13:09:35

הודעהנשלח: 05/08/2004 ב- 14:36:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מתנדבת.
מה זה ידרוש ממני?
איפה זה בכלל?

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 05/08/2004 ב- 20:44:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם זה נוח לך, ויש לך זמן,
אולי תרצי להסביר לחברי הפורום על נגינה בעוגב? זה מאוד מעניין,
נשמח אם תכתבי.
חזור למעלה
uvcd
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 13/04/2004 ב- 18:59:46

הודעהנשלח: 07/08/2004 ב- 12:24:27    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כן.. זה חבל שלאף אחד לא איכפת מעוגב בארץ.... מגניב
רקפת1704
משתמש מתחיל
משתמש מתחיל

הצטרף בתאריך: 02/08/2004 ב- 14:48:38

הודעהנשלח: 10/08/2004 ב- 11:22:55    כותרת הודעה: נגינה בעוגב..... תגובה עם ציטוט

holst כתב\ה:
אם זה נוח לך, ויש לך זמן,
אולי תרצי להסביר לחברי הפורום על נגינה בעוגב? זה מאוד מעניין,
נשמח אם תכתבי.

לדעתי הנגינה בעוגב היא מהאמנויות הקשות ביותר בתחום הביצוע על כלי מקלדת.
נדרשת קורדינציה וטכניקה בידיים וברגלים בו זמנית. פרט לכך כדי שיהיה ברור הכתיבה לכלי דרשה מהנגן להיות וירטואוז גם ברגלים דבר שאינו קל כלל ועיקר. ולעיתים נכתבו התפקידים בסולמות שונים....כלומר- יד ימין במפחת סול יד שמאל במפתח דו ובאס ברגלים במפתח פה.
מיותר לציין שקריאת שלושה מפתחות בו זמנית היא משימה כמעט בלתי אפשרית ...או נאמר...קשה מאוד. בנוסף לכל זה העוגבים משתנים ממקום למקום באופיים, בצורתם בגווניהם ובאקוסטיקה שלהם. דבר המקשה על הביצוע מאוד . כדי להסביר נקודה זאת אתן מספר דוגמאות. ישנם אורגנים שהמגע שלהם מכני כלומר עם כל משיכת רגיסטר המקלדת נהיית יותר ויותר קשה כך שכשמנגנים באורגן מלא (עם כל הרגיסטרים) נורא קשה ללחוץ על הקלידים. הרבה יותר קשה ממה שמוכר בפסנתר.
לעיתים ישנם אורגנים עם מגע אלקטרוני כלומר הלחיצה אינה מפעילה וינטיל שמשחרר שסתום ושולח אויר לחליל אלא יש על כך פיקוד אלקטרוני והדבר גורר אחריו בעיות קשות של איחור במתן הצליל כלומר ברגע שאני לוחצת לוקח למערכת להגיב עשירית שניה....דבר שבא לידי ביטוי כשמנגנים מהר ואז מה שמנגנים זה ממש לא מה ששומעים.
קרה לי פעם שניגנתי בזלצבורג על העוגב בכנסיית הדום המפורסמת ושם ישנן שתי מקלדות שונות אחת אלקטרונית והשניה מכאנית כך שמקלדת אחת שומעים מיד ומקלדת שניה מגיעה באיחור....זוועה ממש. לא ניתן לביצוע....
מה שמצחיק זה שהנגן לא מצליח לשמוע את המוסיקה כפי שצריך אבל הקהל שיושב באולם שומע הכל יחד....
מוזר נכון?
במקומות שבהם ישנה אקוסטיקה כזאת שהכל מתערבב....כמו לשמל בכנסיות גבוהות מאוד...וארוכות מאוד...המוסיקה הרומנטית שלכאורה צריך לנגן בלגטו...חייבים לנגן סטקטו אחרת לא שומעים כלום. הכל מתערבב ולא ניתן לשמוע שום משפט ברור...
ולעומת זאת בכנסיות קטנות...שהאקוסטיקה בהן חסרת אקו חובה לנגן הכי לגטו שאפשר כדי שתתקבל תחושה של אקו.
מה שיוצא מכל זה שהאורגניסט אף פעם לא נהנה ממה שהוא שומע כי ממרומי מושבו ליד העוגב זה אף פעם לא נשמע כמו שזה נשמע למטה היכן שנמצא הקהל.
אורגניסט חייב שיהיה לו אסיסטנט ולא תמיד זה אפשרי אז מה אני עושה למשל ....גם מחליפה רגיסטרים גם הופכת דפים לעצמי וגם מנגנת בכל הגפיים שיש לי.... וונדר וומן. ובסוף כשאני מסיימת לנגן אפשר לסחוט אותי כמו סמרטוט רצפה כי זה נורא קשה פיסית.
אגב יש במוסיקה רומנטית אלמנט שנקרא...swel box שזה למעשה מן תריס כזה שאפשר לפתוח ולסגור אותו והוא מחובר לדוושה מעל לפדלים. כשסוגרים את התריס זה נותן אפקט של דימינואנדו וכשפותחים אפקט של קרשנדו.
גם את זה צריך להפעיל תוך כדי נגינה ....כך שדי ברור למה אורגניסט לא יכול לנגן בעלפה ולמה הוא זקוק לאסיסטנט כדי להשאר שפוי.
מחייך
יש מישהו שרוצה ללמוד לנגן בעוגב?
אגב....זו חוויה מדהימה...כי יש לכלי הזה עוצמה שרק מי שמנגן עליו יכול להבין אותה זה ממש משכר....
מחייך)
אשמח לענות על כל שאלה שצצה.
מי שמעוניין לעזור מוזמן ליצור איתי קשר למייל הבא:
rakefet174@walla.com
rkalev@zahav.net.il
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> כלי מקלדת כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum