עמוד ראשי הקונסרבטוריון הוירטואלי
The Virtual Conservatory

ביתבית   שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   StatisticsStatistics   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 

לימודים בחו"ל (גרמניה)

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 05/09/2004 ב- 01:17:01    כותרת הודעה: לימודים בחו"ל (גרמניה) תגובה עם ציטוט

בשרשור "הורים טיפשים", עידן כתב לי בתגובה:

"מצטער well tempered, הפעם המחשב שלי מת, אז לא הייתי כאן שבוע.

אני תמיד בניתי על אירופה, ובעיקר על גרמניה. אחרי שחזרתי מהקורס בגרמניה אז אני רוצה עוד יותר ליסוע וללמוד שם. זה מקום נפלא עם אנשים נפלאים. הלימודים אצל מורה הם חינם, מה שגם מאוד מקל. אבל צריך להיות דובר גרמנית... וזה גם בתכנית"

ומאחר וזה עניין אותי ואני גם ילד טוב, פתחתי שרשור חדש לנושא.

אז כפי שכתבתי כבר בהודעה פרטית לעידן, יש לי חבר שהלך ללמוד בגרמניה לפני שנתיים. הבנתי שהוא היה ממש טוב ולכן המורה שלו שלח אותו לשם. מאז השאלה הזו איכשהו מנקרת לי בראש: "האם הלימודים שם ברמה גבוהה יותר?". האם האקדמיה שלנו לא מספיק טובה? ובאיזו רמה צריך להיות כדי ליסוע לשם ללימודים?

בנוגע לגרמניה באופן ספציפי, קודם כל, יש לי תחושת בטן שהחברה שם יותר מכבדת תרבות ומוזיקה קלאסית ושיותר נעים ונוח ללמוד שם ולהתפתח (אם משווים את זה לסיר הלחץ המקומי, המאותגר שפיותית, ישראל). חוץ מזה, מה זה אומר לימודים חינם? כבר שמעתי על זה פעם ולא ממש הבנתי.

האם אפשרי לעשות שם את התואר השני? (שאם איני טועה לא ניתן לעשות בארץ)

ועל אילו לימודים דיברת אתה, עידן יקירי? (אין לי ברירה אלא לשאול שוב...)

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 05/09/2004 ב- 09:40:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מצטער אם הטרחתי אותך בלכתוב עוד הודעה בפורום עצמו... אבל כך יותר אנשים יוכלו להשתתף בדיון, וזה לטובתך, כי אני לא יכול לספק את התשובות הטובות ביותר.

א. רמת הלימודים:
זה בערך כך - נגיד שבאקדמיה שלנו יש... 3-4 מורים שאתה בטוח ברמתם, ושהוציאו תלמידים טובים, יש להם שם וכו'... אבל! שניים מהם מלמדים כינור, אחד מלמד אבוב, ואחד חצוצרה (אלה לא עובדות, רק לשם ההמחשה). חוץ מהעובדה שאתה לא מנגן על אף אחד מאלו, גם אם היית כנר, אתה לא ממש מתחבר לשיטת הלימוד של מורה א', ומורה ב' הוא לא אדם נחמד.
נשארו עוד כמה מורים פרטיים ברמה גבוהה, וזהו. אין עוד מורים בארץ.
בגרמניה לעומת זאת יש עשרות אקדמיות (אני לא יודע כמה בברלין לבדה), וחוץ מהעובדה שבטוח יש אחד לפחות שיתאים לך, יש גם מבחר של מורים ושיטות לימוד, אתה פשוט יכול לעשות סבב בין המורים שמוצאים חן בעיניך ולבחור את האחד שהכי מתאים. זה כמו לרכוש כלי: ב"כליזמר" למשל יש מבחר דל של פסנתרים, אבל בחנות אנגלית שמתמחה בפסנתרים יש מבחר עצום, טוב, ומגוון.
בעניין הלימודים של מקצועות מוסיקליים קשורים, בטוח שיש איפהשהו רמה יותר גבוהה מכאן, כי חוץ משניים-שלושה מורים בארץ הזו, אין מורים טובים, למיטב הבנתי, למקצועות תיאורטיים\פיתוח שמיעה ברמה גבוהה.

ב. כל אחד יכול לסוע לשם. אני יכול להבטיח לך שזה שהם "גרמנים" הם לאו דווקא ברמה מוסיקלית יותר גבוהה מה"ישראלים". ממש לא. וזה מוביל לדבר הבא:

ג. כדי ללמוד אתה צריך מורה. ובגרמניה השיטה היא כזו: אתה בא למורה, (אם הוא מכיר אותך אחרי שעשית סבב מורים זה כבר טוב), הוא בוחן אותך, ואם אתה מספיק טוב הוא יקבל אותך, ואז אתה הופך להיות חלק מהכיתה שלו, והמדינה משלמת את הלימודים שלך אצלו. דיברתי על לימודים אצל מורה, אני לא יודע מה עם לימודים באדמיה, כלומר קורסים וכל העניינים, אבל זה אמור להיות דומה. מבחני הכניסה שלהם ברמה של האקדמיה כאן (רמה של רצפה).
אפשר לעשות תואר שני גם בארץ, אגב.

ד. באופן כללי, ההרגשה שם קצת יותר נעימה... כאן בארץ אני מתעקש לקרוא לעצמי "לא-נורמלי", אבל כשאני שם אני מרגיש "נורמלי" פתאום. ואיכשהו מאבד את הציניות שלי. משה הגדיר זאת "החיים כאן (בגרמניה) הם קולחים". גם שם הם שומעים מוסיקץ פופ, טראנסים, וכל שאר מירעין-בישין, אולי אחוז שומעי המוסיקה הקלאסית שם גבוה יותר, אני לא יודע.

ה. מכון גתה הוא מכון מוסמך ללימודי גרמנית, ותעודה משם יכולה לסדר לך מאוד את החיים שם, כי יש אקדמיות שדורשות ידיעת השפה\תעודה ממכון גתה כתנאי ללימודים שם.

בהצלחה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
well-tempered
משתמש מתקדם
משתמש מתקדם

הצטרף בתאריך: 30/05/2004 ב- 21:57:30

הודעהנשלח: 05/09/2004 ב- 14:33:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

Danke

לא ציינתי שאני רוצה ללמוד קומפוזיציה. ולא אומנויות הבמה. ובזה הבנתי שאי אפשר לעשות תואר שני בארץ.

וזה בסדר אם אתה לא רוצה לומר, אבל בכל זאת אשאל (בפעם השלישית... או הרביעית, בעצם?): מה אתה מתכנן לעשות ?

holst
מנהל אתר
מנהל אתר

הצטרף בתאריך: 09/04/2004 ב- 14:39:03

הודעהנשלח: 05/09/2004 ב- 14:53:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אה... מצטער, פספסתי את זה.

אני מתכנן להתחיל בלימודי גרמנית אחרי שאני אהיה מסודר בצבא (או לפחות אחרי שיהיה לי סדר יום הגיוני). בטווח של שנתיים-שלוש אני רוצה לבדוק כמה מורים בגרמניה, וכשאני אסיים עם המורה הנוכחי שלי אני כנראה אנסה להתקבל למורה\אקדמיה כלשהי בגרמניה, ואח"כ יהיה מה שיהיה, אני כנראה אלמד שם.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> אוף טופיק מוסיקלי כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum